نمایش 1 - 12 کالا از 96

دستگاه ماینر

دستگاه ماینر چیست ؟


برای استخراج رمز ارز های مختلف ماینر های متفاوتی طراحی و ساخته شده است. مثلا برای استخراج رمز ارزهایی که الگوریتم آنها SHA-256 است بهترین تجهیزاتی که می توان انها را استخراج کرد همان دستگاه های اسیک ماینر است.

ماینرها چگونه به استخراج رمز ارز می پردازند؟


از اصلی ترین فاکتور های تاثیرگذار در رابطه با استخراج ارزهای دیجیتال و رمز ارزها، نودها یا به عبارت دیگر گره ها هستند. همه گره­ها، تراکنش­ها را در سراسر شبکه پراکنده می­ کنند، داده­ها نیز در بین گره ­ها در حال جریان هستند که وظیفه استخراج را بر عهده کند. نودها با بدست آوردن جواب و حل کردن مسائل و معماهای پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در پاسخ بلاک به یک هش دسترسی پیدا می­کنند. و هنگامی که یک ماینر بتواند مسائل و معماهای سخت و پیچیده ریاضی را حل کند و به جواب درست دست پیدا کند، به بقیه گره­ها اطلاع رسانی می­کند و این خبر را به آنها اطلاع می دهد. ماینر ها با حل مسائل مربوط به ودها به استخراج رمز ارز ها پرداخته و با کمک کردن به شبکه رمز ارز به استخراج آنها می پردازند.
با پیچیده شدن و انتشار این خبر، همه دستگاه­های ماینر دیگر کار و فعالیت کردن روی آن بلاک را رها کرده و در بلاک جدید به دنبال حل مسئله می گردند. دستگاه ماینری که بتواند معما را حل کند و موفق به حل مسئله شود و به پاسخ برسد، به عنوان پاداش می تواند ارز دیجیتال یا همان رمز ارز را استخراج کند. البته نکته ای که وجود دارد این است که حل هر مسئله به تدریج دشوار تر از قبل می شود.

انوع شرکتهای سازنده دستگاه ماینر


  1. بیت مین (Bitmain)
  2. کنان (Canaan)
  3. اینوسیلیکوین (Innosilicon)
  4. چیتا ماینر (Cheetah Miner)
  5. میکرو بی تی (MicroBT)
  6. ابلیسک (Obelisk)
  7. هالونگ ماینینگ (Halong Mining)
  8. علائدین ماینر (Aladdin Miner)
  9. دایون ماینر (Dayun Miner)
  10. فیوژن سیلیکون (FusionSilicon)
مقایسه ( 0 مورد )