ارسال رایگان پستی و هدیه ویژه با حداقل خرید 5 میلیون تومان از جهان بازار
mining

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ


در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ میپردازیم؛

اولین نکته ای که هست اینه که در بحث استخراج ارزهای دیجیتالی به خصوص اتریوم کلاسیک با دو مسیر مواجه می شوید، مسیر اول اینه که با  سیستم ریگ ماینینگ استخراج را انجام دهید. سیستم ریگ ماینینگ در واقع همان کامپیوتر شماست حالا با داشتن یکسری تفاوت هایی، یکی از این تفاوت ها داشتن کارت گرافیک بیشتر است. یا اینکه از دستگاه های اسیک asic که به صورت پک شده و آماده که تقریبا ساز و کاری یکسان با استخراج بیت کوین دارد.

سوالی که اکثرا امروزه با آن مواجه می شوند این هست که وقتی ریگ ماینینگ دارید آیا ارزهای دیگر ی هم می توانیم استخراج کنیم یا نه؟ در واقع جواب این سوال بله است .
وقتی شما می خواهید از دستگاه اسیک استفاده کنید این دستگاه ها برای الگوریتم خاص طراحی شده اند حالا اگه برای الگوریتم ethash طراحی شده باشد با اون می توانید تمام کوین هایی که از آن الگوریتم استفاده می کنند مانند اتریوم اکلاسیک را ماین کنید و لی با آن نمی توانید بیت کوین ماین کنید چون الگوریتم بیت کوین sha256 می باشد.

مزیت دستگاه های ریگ ماینینگ این است که شما تقریبا تمام کوین ها را می توانید استخراج کنید یعنی تمام الگوریتم هارا می توانید استخراج کنید. حالا به نفع شماست که الگوریتمی را استخراج کنید که سود بیشتری به شما می دهد. یعنی کوینی که با اون الگوریتم سود بیشتری به شما بدهد و معمولا در این پنج سال گذشته اتریوم سود بیشتری را می دهد. به خاطر همین ریگ ماینینگ الگوریتم های مختلفی را ماین می کند و دلیل رفتن به سمت استخراج اتریوم کلاسیک فقط سود دهی کم آن می باشد. 

 

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

بیشتر بخوانید: معرفی ماینر های هایدرو یا آبی

معرفی ماینر های هایدرو یا آبی ؛ در دنیای امروز، استخراج ارز دیجیتال به عنوان یک فرآیند مهم در صنعت ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. با افزایش روزافزون استفاده از ارزهای دیجیتال، نیاز به روش‌هایی برای استخراج این ارزها نیز افزایش یافته است. یکی از روش‌های مورد استفاده در استخراج ارزهای دیجیتال، استفاده از انرژی برق آبی است.

بهترین قطعات برای ریگ و ماینینگ


در تصویر فوق شما یک دستگاه ریگ ماینینگ که از شش کارت گرافیک و دو پاور در پایین و یک مادربردی که روی آن پردازنده و رم نصب شده است را مشاهده می کنید. منتها مادربردی که برای ریگ ماینینگ انتخاب می کنید باید از قدرت کافی برای نصب کارت گرافیک برخوردار باشد. میزان رم 4 الی 8 گیگابایتی به خوبی مناسب کار شما برای ماین می باشد. و همینطور نیازی به استفاده از پردازنده ی خیلی قوی هم ندارید.
به دلیل کمبود فضا چون امکان نصب کارت گرافیک هار در کنار هم وجود ندارد از یک تبدیل به نام رایزر استفاده می کنیم که درواقع واسط بین مادربرد و کارت گرافیک ما می باشد. 

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

ویزگی های حائز اهمیت

پاور هایی که برای این کار تهیه می کنید باید حداقل 750-850 وات باشند. که مصرف برق مادربرد حدودا 150 وات برق مصرف می کند. و مصرف برق کارت گرافیک ها برای استخراج ارز بین 100 تا 300 وات متغیر هستند. و در آخر که تمام قطعاتتان را تهیه کردید باید میزان مصرف برق را محاسبه کنید و تقریبا 20 درصد بالاتر منبع تغذیه یا پاور ریگ ماینینگ تان را تهیه می کنید.

قطعه ی دیگری برای همسان سازی پاور وجود دارد که پاور دوم را وصل می کنید به پاور اول، و قدرت تغذیه تان را افزایش دهید. این برای موقعی که وقتی کلید مادربرد را می زنید که روشن شود مادربرد به پاور اول فرمان می دهد که روشن شود و پاور اول یک دستور به پاور دوم می دهد که روشن شود.

برای اینکه همزمان با هم روشن شوند و با هم خاموش شوند.
و برای خنک شدن بهتر سیستم با فاصله کارت های گرافیک را از هم نصب می کنیم و روی بدنه ریگ قرار می دهیم و برای خنک سازی بهتر حتی می توانیم فن هم روی برنه ریگ ماینینگ ببندیم که باعث خنک سازی سیستم ریگ ماینینگ ما می شود.

نکته ی حائز اهمیت:


شما با سیستم گیمینگ خودتان هم حتی می توانید کار استخراج ارز را انجام دهید، اما با توجه به وجود کارت گرافیک درون کیس باعث بالا رفتن دمای کیس می شود و ممکن است سایر قطعات کیس نیز آسیب ببیند.

پس با توجه به میزان بودجه می توانید از شش کارت گرافیک برای یک سیستم ریگ ماینینگ استفاده کنید تا یک درآمدی عالی برای شما به وجود بیاورد.
توصیه من این هست که با یک سیستمی که در خانه دارید کار ماین را انجام ندهید چون احتمال آسیب رسیدن به سیستمتان بالا می رود و متحل هزینه اضافه برای ساخت و تعمیر می شوید.

پس اگر خواستید با سیستم ریگ ماینینگ، ارز اتریوم کلاسیک یا سایر ارزهای دیجیتالی استخراج کنید، برای این منظور بهتر است حداقل شش کارت گرافیک داشته باشیم. البته با کمتر از این تعداد هم می شود استخراج ماینینگ انجام داد.

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

بررسی و خرید انواع دستگاه ماینر از جهان بازار

دانستن دو نکته جهت درامد بیشتر از کارت گرافیک


اول اینکه اگر بخواهید برای مثال اتریوم کلاسیک ماین کنید باید از کارت گرافیک هایی استفاده کنید که حداقل از شش گیگابایت حافظه گرافیکی بهره مند هستند. یعنی کارت گرافیک هایی که زیر 4 گیگابایت رم گرافیکی دارند قابلیت ماین برای اتریوم را ندارند.

کارت گرافیک های 4 گیگابایتی هم اکنون در بعضی مواقع مورد استفاده قرار می گیرند اما کم کم از قدرت آنها برای ماین کاسته شده و دیگر توانایی استخراج را ندارند با توجه به سختی شبکه. پس اگر تصمیم به ماین اتریوم با کارت گرافیک را دارید از کارت گرافیک هایی استفاده کنید که حداقل از 6 گیگابایت حافظه گرافیکی برخوردارند. 

نکته 1 : از تمام کارت گرافیک هایی که در بازار به عنوان کارت گرافیک گیمینگ نام برده می شوند، با توجه به اینکه حداقل 6 گیگابایت حافظه گرافیکی داشته باشند، می توان به عنوان کارت گرافیک ماینینگ استفاده کرد.

نکته 2 : دوم اینکه برای تولید کارت های گرافیک دو کمپانی تولید کننده ی چیست گرافیک در جهان وجود دارد یکی AMD و دیگری NVIDIA. و معمولا برای ماین اتریوم کارت گرافیک های کارخانه AMD بهتر عمل می کنند به نسبت قیمت شان. برای همین قیمت کارت گرافیک RX 580 بسیار افزایش پیدا کرده است.

 

اگر با همین قیمت بخواهیم کارت گرافیک های کارخانه ی انودیا تهیه کنیم باید پول بیشتری را پرداخت کنیم. توصیه من این است که از کارت گرافیک های AMD استفاده کنید. و مدل های بعدی که به شما معرفی می کنیم مدل های 5600 RX و 5700 RX می باشد. اگر هم قصد خرید کارت گرافیک های انودیا را دارید کارت های GTX 1660 بهترین انتخاب برای شما می باشد. که کارت گرافیک GTX 1660 با کارت گرافیک RX 580 در یک رنج قدرتی برای ماین قرار دارند.

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

نمونه کارت گرافیک RX 580 با ظرفیت 8 گیگابایت حافظه گرافیکی

محاسبه میزان قدرت و درامد بهترین کارت گرافیک ریگ و ماینینگ در سایت وات تو ماین


برای اینکه مطمئن شوید کارت گرافیک انتخابی تان چه میزان قدرت دارد و میزان مصرف انرژی چقدر است و همچنین میزان درآمد چقدر است، می توانید از سایت وات تو ماین what to mine  استفاده کنید و اطلاعاتی کامل درباره ی ماین خود بدست آورید.
یکی از سایت های خیلی مهم و کاربردی چه در زمینه ماین با دستگاه های ریگ ماینینگ و چه با استفاده از دستگاه های اسیک سایت وایت تو ماین می باشد.

سایت وات تو ماین یک لیستی از کارت گرافیک های هر دو شرکت قدرتمند AMD و NVIDIA برای ما فراهم کرده است.

راهنمایی ورود به سایت وایت تو ماین

وقتی وارد سایت شدید یک صفحه ای مانند زیر برای شما باز می شود. 

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

 به صورت پیش فرض تب نوار شما روی GPU قرار دارد تا بر اساس کارت گرافیک هایی که لیست کرده میزان درآمد هر کارت گرافیک برای استخراج ارز اتریوم و سایر ارزها را نشان دهد.
همانطور که مشاهده می کنید تا گرافیک 6800XT مربوط به شرکت AMD می باشد و از خود جدول 1050 TI به بعد مربوط به شرکت انودیا می باشد.

که با توجه اینکه دید شما نسبت به استخراج ماین برای جمع کردن تجهیزات دراز مدت باشد یا اینکه فعلا با بودجه کم می خواهید کار استخراج را انجام دهید پس از انتخاب بقیه ی تجهیزات خود کارت گرافیک خود را انتخاب می کنید. که برای این امر از  کارت گرافیک های سری RX 5600 یا RX 5700 یا کلا هر کارت گرافیکی که حداقل از 6 گیگابایت مقدار حافظه گرافیکی برخوردار است می توانید استفاده کنید، که اینها جزو بهترین کارت گرافیک ماینینگ به حساب می آیند.

شرکت انودیا و کارت گرافیکش

معمولا به این صورت است که کارت گرافیک های AMD روی الگوریتم های Ethash که ارز هایی مثل اتریوم و اتریوم کلاسیک ماین می کنند بهتر عمل می کنند. ولی در بقیه ی الگوریتم ها شرکت انودیا بهتر عمل کرده است. و کارت گرافیک های شرکت انودیا از لحاظ قیمت چون اسم برند معروف تری دارند گران تر هستند. 

حالا بسته به اینکه چه کارت گرافیکی دارید یا اینکه چه کارت گرافیک ماینینگی را می خواهید خریداری کنید، روی اسم کارت گرافیک مورد نظر کلیک کرده، برای مثال اگر شخصی کارت گرافیک RX 580 دارد باید روی آن کلیک کرده و مشاهده می کند که سایر فیلدها متناسب با آن تغیر می کند.

و در کنار اسم هر کارت گرافیک تعداد آن را می توانید تعین کنید مثلا برای محاسبه قدرت 6 کارت گرافیک RX 580 باید عدد کنار این کارت را به 6 تغیر دهید تا مجموع قدرت را به شما باز نشان دهد.
بعد از انتخاب کردن نوع کارت گرافیک، در پایین صفحه سایت وات تو ماین الگوریتم های مختلف را برای شما نشان می دهد. و بر اساس اینکه چه الگوریتمی را می خواهید ماین کنید باید نرم افزار آن را نصب کنید. 

اگر شما کارت گرافیکی را در سایت وات تو ماین انتخاب کردید و مقدار الگوریتم آن صفر شد یعنی کارت مورد نظر نمی تواند الگوریتم شما را استخراج کند. 

برای مثال

بعد از انتخاب RX 580 مانند تصویر زیر مقدار الگوریتم Ethash و میزان مصرف آن برای شما نشان داده می شود.که همانطور که مشخص است برای کارت گرافیک RX 580 مقدار هش ریت برابر 30 مگاهش و مصرف آن تقریبا 130 وات می باشد. 

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

و حالا بعد از انتخاب نوع و تعداد کارت گرافیک و قبل از فشردن دکمه calculate می توانید میزان برق مصرفی خود را هم وارد کنید و مرتب سازی بر اساس 24 ساعت گذشته و همچنین می توانید قیمت دقیق را مشخص کنید که از چه صرافی هایی برای شما نشان دهد. و بعد از این مراحل دکمه ی calculate را فشار می دهید تا در پایین یک سری کوین بر اساس الگوریتم های مختلف را به شما نشان دهد. و معمولا اولین و دومین گزینه ای که به شما نشان داده شود بیشترین سود را بر اساس کارت گرافیک انتخابی به شما نشان می دهد. 

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

تصویر بالا نشان دهنده ی درآمد یک کارت گرافیک RX 580 را در ۲۴ ساعت بر اساس الگوریتم Ethash  نشان می دهد. در واقع یک کارت گرافیک RX 580 با هزینه ی ۰.۱ دلار مصرف برق ۱.۹ دلار کسب درامد می کند. که بدون کم کردن مصرف برق درامدی معادل ۲.۲ دلار برای شما می تواند داشته باشد. که اگر شما شش عدد کارت گرافیک RX 580 برای ماین داشته باشید این عدد ۶ برابر می شود.

حالا اگر شما کارت گرافیکی مد نظر داشتید که در جدول وات تو ماین نبود و با سرچ در اینترنت مقدار هش ریت را بر اساس الگوریتم Ethash بدست آوردید، می توانید هیچ یک از گزینه های کارت گرافیک را انتخاب نکنید و به صورت دستی مقدار هش ریت را وارد کنید.

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

مثال حائز اهمیت 

اگر شما ریگ ماینینگی داشته باشید که نرخ هش ریت آن ۲۴۰ مگاهش باشد و به صورت دستی در الگوریتم Ethash  وارد کنید درامدی معادل ۱۶ دلار در ۲۴ ساعت برای شما بدست می آورد.

معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ

در این جدول علاوه بر مقدار درآمد روزانه اطلاعات دیگری همچون سختی شبکه و مقدار اتریوم به صورت تخمینی و همینطور مقدار درآمدتون بر اساس بیت کوین را به شما نشان می دهد. مارکت کپ و حجم کلی بازار اتریوم بر اساس حجم بیت کوین و دلاری را نشان می دهد.

 

عدد 100% نوشته شده در این اطلاعات جدولی یعنی در هفت روز گذشته هم جزو اولین کوین بوده است. مثال اتریوم در این مقاله بیشتر به این منظور زده شد که با توجه به کارت گرافیک هایی مثل RX 580 و RX 5700 در بازار امروز که بیشترین میزان سود را در الگوریتم Ethash بر اساس کوین اتریوم را دارا هستند. به عبارتی دیگر با کارت گرافیک های ذکر شده در بالا بیشترین میزان سودی که بر اساس استخراج(الگوریتم Ethash) می توانید انجام دهید، در بازار امروز استخراج ارز اتریوم نام دارد. 

در کل در حال حاظر ماینیک اتریوم کلاسک با سود و بازگشت سرمایه بسیار پایینی است. و برای ماینیگ اتریوم کلاسیک پیشنهاد نمی شود.

جدیدا شرکت jasminer ماینر های تولید می کند که با ساختار Gpu است و فکانس کاری بالا و مصرف انرژی کمی دارد.

اگر بدنبال ماینیگ کم مصرف هستین پیشنهاد ما jasminer ها می باشد به دلیل مصرف کم فرکانس بالا و راه اندازی اسان ان ها است.

در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ پرداختیم شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و خریدی مطمئن با ما در تماس باشید.

یک پاسخ به “معرفی بهترین کارت گرافیک ریگ ماینینگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.