قوانین و مقررات

شرایط و قوانین خرید از فروشگاه جهان بازار

نحوه ثبت سفارش


1. فروش آنلاین در سایت جهان بازار به صورت شبانه روزی حتی ایام تعطیلات رسمی انجام می پذیرد.

2. رسیدگی به سفارشات از طریق تیکت در ساعات کاری انجام میشود . درصورت سوال و پیگیری شبانه روزی شماره 09928615175  تماس فرمائید.

3. تمامی مراحل گردش سفارش خریدار داخل پنل کاربری مشخص و بصورت پیامک برای مشتری ارسال میشود.

4. کدرهگیری پستی و تیپاکس یا بارنامه 8 ساعت بعد از ارسال کالا داخل پنل مشتری ثبت میگردد و برای ایشان پیامک میگردد.

5. درصورت نامشخص بودن آدرس یا شیوه یا زمان ارسال سفارش قبلا با مشتری تماس حاصل میشود و درصورت عدم جوابگویی یا هماهنگی سفارش یکطرفه امکان ابطال از طرف جهان بازار را دارد.

6. جهان بازار سفارشاتی که قبل از ساعت 14:30 ثبت شود در همان روز ارسال میکند و غیر از آن هنگام سفارش برای ارسال همان روز نیاز به هماهنگی تلفنی دارد. سفارشاتی که در روز 5 شنبه  قبل از ساعت 11 صبح ثبت شود همان روز بشرطی که با هماهنگی لازم با کارشناس توسط خریدار انجام گردد ارسال میشود.

7. جهت پیگیری سفارشات  میتوانید با شماره 02188852972 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید.

8. سفارشاتی که انلاین ثبت شود اولویت ارسال دارند و بصورت تلفنی دیرتر ارسال میشود.

9. خریدار می تواند برای تحویل کالا اگر شیوه خاص یا قرار تحویلی در نظر دارند انرا در توضیحات سفارت ثبت نماید تا قبل ارسال هماهنگی توسط جهان بازار انجام گردد.

 

خرید حضوری


1. برخی مشتریان درخواست مراجعه حضوری دارند که مراجعه حضوری بدون سفارش آنلاین هیچ تعهدی برای موجودی و قیمت کالا برای تحویل ندارد برای همین قبل مراجعه باید کالای خود را از سایت خرید نماید و وجه را پرداخت و بعد از تایید واحد ارسال  وقت حضور داده میشود و برای گرفتن سفارش خود مراجعه می نماید.

2. اگر مشتری عزیز قصد خرید کالا و تسویه سفارش خود را هنگام رویت کالا در دفتر جهان بازار دارد اول باید خرید انلاین انجام دهد و در قسمت شیوه ارسال بخش مراجعه حضوری را انتخاب نماید و بعد از گرفتن کد رهگیری سفارش با بخش سفارشات تماس و قرار حضور و تایید سفارش دریافت کند. زیرا بیشتر وقتها چون اولویت با سفارشات تسویه شده است تا مراجعه مشتریان گرامی کالا به اتمام میرسد. برای همین وقتی کارشناس تلفنی اعلام حضور کند کالا برای ایشان با بیعانه و یا صحبت و مهلت گرفتن تا زمان حضور موجود نگه داشته میشود.

3. اگر خریداری محصولی را در سایت مشاهده نماید و آن را تلفنی یا حضوری  خرید نماید احتمال تغییر قیمت و نداشتن تخفیف و شرایط ویژه بخاطر نداشتن سفارش انلاین توسط مشتری وجود دارد.

 

تغییرات در سفارش


1. کالا یا سفارشاتی  که نیاز به تغییرات یا ارتقا دارند پس از ثبت سفارش و اعمال تغییرات مبلغ ان همزمان پرداخت میشود و انهایی که این امکان را در سایت ندارند سفارش انها ثبت شده و درخواست تغییرات در توضیحات سفارش توسط خریدارثبت میشود و درصورت هزینه اضافه با خریدار بعد ثبت سفارش هماهنگ میشود و اختلاف ان انلاین دریافت میگردد.

2. سفارش هایی که نیاز به ابطال پیدا میکنند در ساعت اداری و تا یک ساعت بعد از ان توسط اعلام کتبی در سامانه تیکت یا واتس آپ توسط و گرفتن تائید برای مشتری ابطال میگردد و مبلغ وارزی از 1 تا 24 ساعت اینده بحساب خریدار واریز میشود.

3. درصورت تغییر کلی سفارش .خریدار باید حتما سفارش مجدد انجام دهد و اگر وجهی پرداخت کرده است و اختلافی وجود دارد اختلاف مبلغ را توسط پرداخت مستقیم انلاین پرداخت نماید و تغییرات بصورت تلفنی اعبتار ندارد.

 

پرداخت  و تسويه سفارش


1. سفارشاتی که آنلاین پرداخت گردد برای ارسال در اولویت هستند.

2.سفارشاتی که اختلاف قیمتی پیش می اید یا خریدار کالای دیگری انتخاب کرد و از خرید قبل بالاتر بود اختلاف انرا در درگاه مستقیم انجام میدهد و کد رهگیری انرا تیکت میکند.

2. اگر وجه سفارش پرداخت نگردد و شیوه بعد مشاوره پرداخت میشود انتخاب گردد خریدار در ساعت اداری منتظر تماس کارشناس می ماند.

3. درصورت ابطال سفارش وجه خریدار 1 الی 3 روز کاری سریعا برگشت به همان حسابی میشود که خرید انجام داده است خواهد شد.

4. درصورت اینکه خریدار اشخاص حقوقی مانند شرکتها باشند برای برگشت وجه باید نامه درخواست انرا کتبا به جهان بازار بصورا تیکت اعلام نمایند.

5. پرداخت سفارش در محل برای شهرستانها وجود ندارد.

6. پرداخت در محل برای برخی سفارشات در محل شهر تهران و حومه امکان پذیر است  وبرخی دیگر با پرداخت بیعانه ارسال میگردد.

7. برای محصولاتی که بصورت پیش خرید هستند اگر کالا به موقع برسد و وجه انرا پرداخت نشود از مبلغ بیعانه به تشخیص جهان بازار خسارت تمام یا قسمتی کسر میگردد.

8. تمامی تسویه ها فقط در درگاه پرداخت انلاین سایت جهان بازار و یا بحساب اقای بهزاد مبینی اعتبار دارد.

 

ارسال کالا


1. ارسال کالا هنگام سفارش دادن خریدار مشخص میگردد که به روشهای متفاوت از قبیل پست.تیپاکس.ترمینال باربری .هواپیما و قطارو چاپار یا مراجعه خریدار قابل تحویل و ارسال است.

2. برخی هزینه های ارسال مانند اداره پست قطعی است و هنگام سفارش دریافت میشود و کالا درب محل خریدار بدون هزینه اضافه تحویل میشود و برخی دیگر در محل خریدار جداگانه توسط موسسه حمل و نقل که پس کرایه است دریافت میگردد دریافت میگردد.

3. هزینه ارسال کالا به ترمینال و سایر باربری ها بغیر از پست و تیپاکس به عهده خریدار است  که مبلغ درج شده در سفارش دریافت میگردد و باقی مبلغ در شهر مشتری توسط موسسات حمل و نقل جداگانه  دریافت می گردد. مسئولیت ارسال کالا از طریق ترمینال با مشتری میباشد.

تبصره:در طرح ها یا برخی کالاها تحویل رایگان ذکر شده است که انها شامل هیچ هزینه ای برای ارسال نمیشود.

تعهد ارسال کالا برای مشتریان از

 

خدمات و تعهدات


1. تمامی سفارشات با توجه به نوع ارسال دقیق و استاندارد با کارتن های مخصوص جهان بازار بسته بندی مناسب میباشد و با دوربین فیلم تهیه شده و بعد ارسال میگردد.

2. سفارشاتی که هنگام ارسال بیمه میشوند درصورت خسارت احتمالی  هزینه ان به مشتری توسط اداره بیمه کننده پرداخت میگردد.

3. جهان بازار بعد از تحویل سفارش به باربری ها و گرفتن قبض بارنامه در قبال خسارت و مفقودی کالا که احتمال ان بسیار کم است مسئولیتی ندارد.همچنین مستندات و فیلم هنگام ارسال کالا وقبض بارنامه برای مشتری ارسال میشود.

خدمات پس ازفروش :

الف. خرابی های احتمالی را جهان بازار در 5 روز  اول  فروش کالا رسیدگی می کند و درصورت عدم رفع مشکل کالا عودت و یا مبلغ ان برگشت میگردد.

ب. کالاهای که گارانتی یا تعهد جهان بازار را ندارند و اگر بعد 5 روز خراب شدند بر عهده شرکت گارانتی کننده می باشد و مشتری به انجا در طول مدت گارانتی ارسال مینماید.

ج. کالاهای دست دوم یا استوک 7 روز تعهد خدمات یا تعویض در تهران و 5 روز در شهرستان که  بشرط خدشه دار نشدن پلمپها و عدم دستکاری سیستم و به اتمام نرسیدن مهلت تعهد تا رسیدن کالا به دفتر خدمات میباشند.

د. ضمانت بازگشت یا اصالت کالا بشرطی انجام میشود که خریدار هنگام باز کردن بسته بندی و نصب کردن کالا و روشن نمودن انها فیلم تهیه کرده باشد.

ه. کلیه کالاهای آکبند 7 روز در تهران و 5 روز در شهرستان مهلت برای بررسی توسط مشتری را دارند و درصورت باز نشدن جعبه کالا اکبند عودت میگردد .اگر قصور بازگشت از فروشنده باشد هزینه رفت و برگشت دریافت نمیشود ولی اگر قصور از خریدار باشد هزینه حمل و نوسان قیمتی ان به عهده خریدار میباشد.

 

برگشت کالا يا مبلغ


1. پس از اینکه کالا شرایط تیتر بالا که بخش خدمات و تعهدات است  توسط جهان بازار تایید شد و مشتری کد رهگیری گرفت کالا ارسال میگردد. وقتی کالا رسید و تست و بررسی گردید و هویت کالای ارسالی اولیه را از لحاظ متعلقات و بسته بندی و ظاهری را داشت به بخش مالی ارجاع شده و مبلغ به حساب مشتری عودت میگردد. این مرحله پس از دریافت کالا به مدت 24 ساعت برای نو و 48 ساعت برای کالای استوک زمان میبرد.

2. خریدار وقتی درخواست برگشت کالا یا وجهی را دارد در بخش تیکت جهان بازار درخواست ثبت میکند و عکس کالا را نیز پیوست میکند.

پس از ان واحد خدمات ظرف مدت 1 ساعت در تایم اداری تماس گرفته و هماهنگی انجام میگردد و کد رهگیری داده میشود که کالا اجازه پذیرش را دارا میشود.پس از ان مشتری کالا را ارسال میکند و پس از طی مراحل کالا تعویض یا وجه ان عودت میگردد.

 

متعلقات کالا


1. کالاهای استوک کابل برق و دیتا ندارند و هنگام سفارش می توانید به خرید خود اضافه نمایید مگر اینکه در توضیحات کالا وجود آن ذکر شده باشد.

2. دستگاهای آکبند اگر فاقد نرم افزار یا سیستم عامل یا درایور راه انداز باشند هزینه ها انها با سفارش دریافت میگردد .

3. کالاهای دست دوم یا استوک که در بخش استوک خریداری میشود فقط دستگاه با متعلقات ذکر شده ارسال میگردد.

4. کالای دست دوم به صورت سالم و بدون شکستگی و صفحه نمایش انها بدون خط وخش و شکستگی و خرابی و صدا تست کامل شده و فیلم و عکس تهیه و بعد برای مشتری ارسال میگردد.

5. کالاهای دست دوم نرم افزار ویندوز دارند و درصورت نیاز خریدار به تغییرات یا اضافه نمودن نرم افزار مطلب را در توضیحات سفارش ثبت میکند .

6. کالاهای آکبند در در قسمت اکبند فروشگاه خریداری شده با جعبه و متعلقات فابریک کارخانه با گارانتی ذکر شده در سفارش بصورت آکبند  با نرم افزار فابریک خود اگر داشته باشد ارائه میگردد.

7. کلیه صفحات نمایش کالا های  نو و آکبند تا 5 نقطه پیکسل و دست دوم یا استوک تا 10 نقطه پیکسل قابل تعویض نیست. ولی اگر هر ایرادی باشد که در نمایش صفحه اختلال یا مزاحمت دید ایجاد کند کالا قابل تعویض میباشد.

انتقاد یا شکایت:

1. اگر خریدار گرامی  اختلاف یا خدماتی که خلاف سفارش خود باشد مشاهده کند انرا سریعا تیکت ثبت میکند و واحد رسیدگی سریعا انجام میدهد.

تعهدات خريدار


1. خریدار موظف است که سفارش خود را در اسرع وقت تسویه نماید.

2. خریدار موظف است آدرس و تلفن تماسی که برای ارسال سفارش  اعلام می نماید در دسترس و صحیح باشد.

3. خریدار موظف است حسابی که وجه را از ان پرداخت می نماید اجاره ای و یا مال غیر و ناشناخته نباشد.

4. خریدار موظف است در صورت خرید لوازم یدکی یا قطعات اگر علم نصب انرا ندارد از کارشناس یا فروشنده جهان بازار کمک بگیرد.

5. خریدار موظف است درصورت خرید قطعات کارایی و سازگاری آن با دستگاه خودش را از کارشناس خدمات جهان بازار مشاوره و تایید بگیرد .

6. خریدار موظف است که اگر کالای مرجوعی یا خراب را که به واحد فروشنده ارجاع میدهد قبلا کد رهگیری و هماهنگی انجام داده باشد.

7. خریدار موظف است کالای دریافتی را با بسته بندی ظاهری سالم و بدون آب خوردگی یا پارگی و ضربه تحویل بگیرد و درب آنرا مقابل موسسه کالا رسانها باز کند و محتویات و ظاهر بسته بندی کالا را چک کند و اگر مشکلی بود از دریافت سفارش کالا خوداری نماید و مراتب را کتبا با مدیر سفارشات در میان بگذارد.

8. خریدار موظف است وقتی کالایی را از موسسه کالا رسان دریافت میکند اگر جعبه سالم بود انرا

9. خریدار موظف است کالایی که  به هر دلیل بر میگردد آنرا کامل با جعبه و متعلقات و مدرک گارانتی وبسته بندی اولیه ارسال نماید.