Chairs 12 1024x576 1
راهنمای خرید صندلی گیمینگ

راهنمای خرید صندلی گیمینگ


اگر شما یکی از علاقمندان سرسخت بازی های کامپیوتری و یا اصطلاحاً یک گیمر هستید و یا ساعت‌های طولانی را به طور پیوسته در مقابل صفحه نمایش خود سپری می کنید بدون شک نیاز به راهنمای خرید صندلی گیمینگ می باشد تا در آبند دچار مشکل نشوید. تا آخر مقاله با مت همراه باشید.

اگر بر اثر نشستن طولانی روی صندلی‌های معمولی دچار خستگی مفرط و دردهای اسکلتی و عضلانی هستید، خرید یک صندلی گیمینگ می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. اما قبل از خرید صندلی گیم باید نکاتی را مد نظر داشته باشیم تا بیشترین بهره وری را در هنگام استفاده داشته باشیم.

صندلی های مخصوص بازی از نظر ظاهری و ساختاری با صندلی های اداری بسیار متفاوت هستند، این صندلی ها دارای طراحی با ارگونومی خاصی هستند.

به طور کلی صندلی های گیمینگ برای این منظور طراحی و ساخته شده اند که گیمر ها بتوانند ساعت های طولانی بدون خستگی به بازی مشغول باشند و از کمر و گردن آنها در طولانی مدت محافظت کنند.

 

akracing masters series pro feature min

✤ انواع صندلی گیمینگ


صندلی های بازی انواع متنوعی دارند، اما مهم ترین دسته بندی که برای صندلی های کامپیوتر می توان در نظر گرفت دسته بندی های زیر می باشند. هر کدام از این دسته بندی ها برای کاربرد خاصی طراحی شده اند و هیچکدام برتری خاصی نسبت به دیگری ندارد.

1 – صندلی گیمینگ بازی کامپیوتری
2 – صندلی گیمینگ کنسول
3 – صندلی گیمینگ مسابقه ای
4 – صندلی راحتی گیمینگ (کیسه لوبیا)

 

✤ راهنمای خرید صندلی مخصوص بازی کامپیوتری


امروزه وقتی صحبت از صندلی های گیمری به میان می آید در واقع همان صندلی های با پایه ی 5 شاخه ای هستند که به طور ارگونومیک برای شخص گیمر طراحی شده اند. افرادی که بیشترین زمان خود را مشغول بازی کردن با سیستم کامپیوتری سپری می کنند، بیشترین تقاضا را برای خرید این نوع از صندلی ها دارند.

از ویژگی های دیگر این نوع صندلی ها، داشتن دسته ، ارتفاع و پشتی قابل تنظیم می باشد. اغلب این نوع صندلی ها دارای پشتی گردن و کمر هستند که در هنگام استفاده طولانی مدت از خستگی گیمر می کاهد. آنچه که باعث راحتی هرچه بیشتر گیمر می شود، توجه به ابعاد و جنس صندلی گیمینگ می باشد.

انتخاب صندلی باید با شرایط فیزیکی جسمانی فرد همراه باشد تا بتوان بیشترین بازدهی را دریافت کند. با توجه به بازخورد گیمر ها در تجربه استفاده از صندلی های گیمینگ از برند های بنام و موفقی که در این زمینه کیفیت بالایی دارند و گیمر های حرفه ای معمولا به سراغشان می روند می توان به صندلی گیمینگ دی ایکس ریسر، صندلی گیمینگ ریزر و صندلی مخصوص بازی ریزر نام برد.

 

https hybrismediaprod.blob .core .windows.net sys master phoenix images container h2c h51 9090588278814 iskur gallery 1500x1000 hero min

✤ نکان مهم در خرید صندلی گیمینگ کنسولی


این مدل از صندلی های مخصوص بازی که کنسولی نام دارد، دارای شکل ظاهری ویژه ای هستند. از تفاوت این نوع صندلی ها با مدل های قبلی نداشتن چرخ می باشد. در طراحی این مدل از صندلی های گیمینگ بدون پایه از ایده های خاصی استفاده شده است.

محبوب ترین برند این نوع صندلی ها راکر می باشد. این نوع صندلی ها که به دلیل نداشتن چرخ با حرکت خود فرد تکیه گاه آن قابل تنظیم می باشد. از تفاوت دیگر صندلی ایکس راکر با مدل قبلی داشتن اسپیکر و پورت USB و جای شارژر می باشد که در مدل قبل وجود نداشت.

 

Best Gaming Chair For PS4

✤ نکات مهم در صندلی گیمینگ مسابقه ای


این نوع صندلی ها که طراحی خاصی نسبت به دیگر صندلی های گیمینگ دارند، مناسب بازی های رقابتی مسابقه ای می باشند. این مدل صندلی ها که شبیه صندلی ماشین مسابقه ای می باشند با متصل شدن به یک کابین انواع ملزومات مانند پدال و فرمان و غیره را شامل می شوند.

افرادی که به دنبال خرید صندلی مسابقه ای هستند، معمولا گیمر های حرفه ای می باشند که با قاطعیت بازی های مسابقه ای را دنبال می کنند.

gamingchair combo m in 1

✤ نکته های مهم در مورد صندلی کامپیوتر بین بگ


این مدل از صندلی ها را جزو صندلی گیمینگ محسوب نمی کنند، اما به دلیل راحتی زیاد گیمر ها از آن استقبال فراوانی کرده اند. نام دیگر این صندلی ها، صندلی شنی نام دارد. صندلی های بین بگ به دلیل طراحی ساختاری نمی توانند از گردن و کمر شما محافظت کنند. قیمت صندلی بین بگ نسبت به سایر صندلی های گیمینگ دیگر ارزان تر می باشد. جنس روکش این نوع صندلی ها معمولا پارچه ای مخمل می باشد.

 

035fda

 

 

✤ نکات مهم قبل از خرید صندلی گیمینگ


در هنگام خرید صندلی های گیمینگ باید چندین مورد را در نظر داشته باشیم تا بتوانیم انتخاب دقیق تری در خرید داشته باشیم. بعد از تعیین بودجه و انتخاب نوع صندلی (4 مورد در بالا ذکر شد) رنگ و غیره یکسری فاکتور های خیلی مهمتری در خرید صندلی مخصوص بازی دخیل می شود که در زیر به تک تک آن ها پرداخته شده است.


1 – ابعاد صندلی گیمینگ : در واقع اولین ایتمی که باید مد نظر داشت، ابعاد صندلی می باشد. صندلی انتخابی باید طبق وزن و قد فرد انتخاب شود، در صورت انتخاب نادرست احتمال آسیب افزایش پیدا می کند. و اینکه توجه نکردن به ابعاد ممکن است شرایط مطلوب برای استفاده کاربر را فراهم نکند.

2 – نشیمنگاه : اگر می خواهید ساعت های طولانی مدت را روی صندلی بنشینید در نظر داشته باشید هنگام خرید جنس نشیمنگاه را از فوم سرد انتخاب کنید. این نوع فوم علاوه بر حفاظت از بدن شما در اثر نشستن طولانی مدت باعث تعرق نمی گردد.

3 – پشتی با قابلیت تنظیم آسان : با اهرمی که کنار صندلی هایی که این ویژگی را دارند به راحتی می توانید پشتی را طبق نشستن خود تنظیم کنید.

4 – دسته صندلی : شاید زیاد به این گزینه نوجهی نشده باشد، اما در بعضی موارد که قابلیت تنظیم در 4 جهت مختلف را دارد به خوبی با آرنج کاربر تطبیق پیدا می کند. دسته های صندلی گیمینگ با قابلیت تنظیم ارتفاع به خوبی از ساعد و آرنج گیمر محافظت کرده و از خسته شدن گیمر کم می کند.

5 – بالشتک گردن و کمر صندلی گیمینگ : وجود این پشتی های سری و گردنی در صندلی های گیمینگ از ستون فقرات و مهره های گردن گیمر به خوبی محافظت می کند

6 – روکش صندلی گیمینگ : با توجه به انواع صندلی که در بالا گفته شد، تقریبا تمام صندلی های گیمینگ جنس روکش آن ها از چرم مصنوعی است. جنس این نوع روکش ها به گونه ای است که در اثر نشستن طولانی مدت دچار تعرق نمی گردد.