نقد و بررسی لپ تاپ استوک E5440 دل


لپ تاپ استوک دل

طراحی لپ تاپ Dell E5440


یکی دیگر از لپ تاپ های نسل چهارمی شرکت دل لپ تاپ استوک Dell E5440 می باشد. شرکت دل با توجه به سطح براق و روکش لاستیکی سبک از پلاستیک با کیفیت بالا استفاده می کند. لولا های ساخته شده از آلومینیوم برای این LNG جلوه ای مستحکم به این دستگاه می دهد. این محصول 14 اینچی فقط 2.2 کیلوگرم وزن دارد.

صفحه نمایش


یکی از ویژگی های مهم پهنه، صفحه نمایش matteHDبا رزولوشن 1600 در 900پیکسل 131ppi می باشد. این رزولوشن، یک صفحه نمایش تنظیم شده ی واضح را بدون بزرگنمایی، با تراکم بسیار بالای یک پیکسل ارائه می دهد. Dell همچنین دارای یک ورژن قابل دسترس HD 1366×768پیکسل می باشد. صفحه AUO matte (B140rtn,Dell P/N:M4RTT) یک مدل TN (Twisted Nematic) است که زاویه ی دید کامل را ارائه نمی دهد.

روشنایی TFTبا بیش از 300cd/m2یک اثر گذاری مطلوب ایجاد نموده و از تمامی دستگاه های مورد آزمایش با میانگین تقریبی 550cd/m2 پیشی جسته است. شفافیت یکنواخت بطور معمول تحت یک روشنایی بالا قرار گرفته است، با اینحال، 84% قابل قبول می باشد. نواحی تیره و روشن بسیار دور نیستند، بطوریکه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند. با این وجود،  ما لکه های سفیدبی رنگ ، برای مثال،  تیرگی ها را حتی روی یک صفحه ی سیاه محرز ننموده ايم.

دستگاه های ورودی


کیبورد لپ تاپ استوک E5440

 

کیبورد 


کلید های کیبورد لپ تاپ استوک E5440 در یک فرو رفتگی قرار گرفته اند که یک شکاف، یک میلی متری آنها را از هم جدا می کند. برخلاف سبک جزیره که بسیار متداول است، یک ناحیه ی کلید همگن بمنظور دقت و صحت ایجاد شده است، زیرا هر کلید در یک پایه است.  کلید ها دارای یک سطح مقعر، نقطه ی فشار واضح و میانه بوده و ضربات وارده نرم می باشند. کلید ها تقریبا در همه جا بطور  محکم و استوار قرار دارند.  ما صرفاً اندکی انعطاف در منطقه ی 1تا 6 محرز نمودیم.

تاچ پد


هم پوشانی صفحه لمسی، یعنی یک نقطه ی پیگیری آبی، بر روی صفحه کلید یافت می شود.  این ورودی ثانویه طرفداران زیادی دارد و در Lenovo ThinkPad 440 و نیز Fujitus LifeBook E743 موجود می باشد. در این راستا، صرفاً ProBook 640 آنرا ارائه نمی دهد و این ویژگی را به Elite Book محدود می نماید. 

تمامی پنج دکمه دارای یک سطح میانگین فشار ضربت کلید تقریبا نرم و آرام، و یک سطح لاستیکی هستند.  در مقابل،  نقطه ی فشار متفاوت است. بازخورد ردیف پایین کلید های صفحه ی لمسی،  با کلید های پد لمسی ردیف بالا مشابه نمی باشد. این یک ترتیب کاربردی و معقول است، زیرا در هنگام استفاده از Trackpoint از فشار تصادفی نوار فضا جلوگیری می کند. درگاه ها بوضوح، یک فضای بزرگتر را در اینجا مورد استفاده قرار می دهند.  

اتصالات لپ تاپ استوک E5440


رابط های این مدل لپ تاپ استوک E5440 تقریبا با مدل های قبلی مشابه هستند با اینحال، دارای یک درگاه USB در عقب می باشند. در این راستا، صرفاً سه درگاه در E5540 نصب شده است. بطور طبیعی، یک درگاه اتصال در قسمت پایین قرار دارد،  و ما یک Express card 54 اسلات برای کارت های گسترش در سمت چپ کشف نمودیم. هیچکدام از این درگاه ها اکسپرس کارت را ارائه نمی دهند، و بجای آن، یک کارت خوان هوشمند E743و ProBook 640 را فراهم می آورند.  برخلاف سه درگاه فوق، در اینجا هیچ درگاه اتصالی وجود ندارد، و اگر چه موردی در E5430 حذف شده ، با این وجود، eSATA  از E5430 انتقال نیافته است.

 

اتصالات لپ تاپ استوک E5440

اتصالات لپ تاپ استوک E5440

اتصالات لپ تاپ استوک E5440

نتیجه گیری


لپ تاپ استوک دل E5440 این مدل لپ تاپ دست دوم دل که توسط شرکت بزرگ Dell ساخته شده است دارای CPU Intel است که توانایی بسیاریی از کارها را برای شما آسان می کند چرا که امروزه یکی از نیازمندهای کاربران این است که بتوانند به راحتی داده ها و اطلاعات کارهایشان را برای شما آسان کند دیگر ویژگی هایی که میتوان صفحه نمایش آن پورت های آن و باتری آن اشاره کرد چرا که این قابلیت را دارد نسبت به لپ تاپ های جدید میتوانید باتری آن را به راحتی در آورده و تویض کنید و داشتن دکه هایی جزیره ای برای تایپ بسیار راحت و روان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

All search results