جهان بازار / معرفی رمز ارز هلیوم و نحوه ی استخراج توسط هات اسپات

ارز هلیوم چیست و چه آینده ای دارد؟


یکی دیگر از رمز ارزهایی که احتمالا در آینده سر و صدای زیادی به پا می کند رمز ارز هلیوم می باشد. اگر بخواهیم در یک خط بدون مقدمه آن را توصیف کنیم می توان این طور گفت که رمز ارز هلیوم یک شبکه بلاکچین است که برای دیوایس های اینترنت اشیا استفاده می شود. آنچه در این مقاله بررسی می کنیم آینده ی ارز هلیوم و بهترین دستگاه های مربوطه و همینطور نحوه ی استخراج رمز ارز هلیوم می باشد.

هدف اصلی این رمز ارز هیلوم گسترش و توسعه IOT (اینترنت اشیا) در جامعه است. برای استخراج رمز ارز هلیوم بر خلاف سایر رمز ارزهای دیگر مثل بیت کوین و اتریوم که با پردازنده های گرافیکی (کارت گرافیک) عمل استخراج را انجام می دادند، این ارز با هات اسپات به موج های رادیویی این امر را انجام می دهد.

در واقع به زبان ساده تر شبکه ارز هلیوم با هات اسپات کردن نقاط اتصال دهنده، که اینترنت را برای دیوایس هایی که از پروتکل LoRaWAN پشتیبانی می کنند پوشش می دهد.

 

رمز ارز هلیوم

✤ نحوه ی ساز و کار شبکه هلیوم


هدف اصلی از ایجاد شبکه هلیوم توسعه و گسترش اینترنت اشیا در سطح جوامع است. نحوه ی ساز و کار شبکه هلیوم که در آن ارتباطات بر پایه اتصال بی‌سیم صورت می گیرد، از طریق پوشش دهی اینترنت اشیا انجام می شود.

اینترنت اشیاء یا IOT به اینترنتی اطلاق می شود که بین دیواییس ها برای جابه جایی دیتا صورت می پذیرد. مثلا یک دیوایس خانگی را در نطر بگیرید که برای جابه جایی اطلاعات از اینترنت استفاده می کند. حالا برای اینکه یک شبکه گسترده ای را داشته باشیم باید پهنای گسترده ای را داشته باشیم تا این ارتباط برقرار شود.


بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد استخراج اتریوم


بلاکچین هلیوم در تلاش است با استفاده از فرکانس رادیویی یک رنج گسترده‌تر را برای پوشش دهی کامل اینترنت اشیاء ایجاد کند. شبکه هلیوم برای پوشش دهی این امر با نصب هات اسپات هایی در مکان هایی مختلف این شبکه را گسترده تر کرده. این هات اسپات ها که توسط افراد در مکان های مختلف نصب می شود به ازای عمل کردشان توکن مخصوص هلیوم به نام HNT را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

 

رمز ارز هلیوم

 

✤ استخراج ارز هلیوم به چند شکل انجام می شود ؟


برای آنکه بتوانید استخراج ارز هلیوم را انجام دهید در مرحله اول باید یک دستگاه هات اسپات داخلی یا خارجی داشته باشید. تنها برای شروع فرآیند ماین روشن کردن و اتصال به شبکه هلیوم ملاک نیست. بلکه باید دستگاه هات اسپاتتان با شبکه هلیوم همگام سازی شود. بعد از همگام سازی حالا تازه فرایند استخراج آغاز می گردد. برای استخراج رمز ارز HNT سه راه وجود دارد. استخراج ارز هلیوم در ایران تنها در صورتی میسر است که چندین دستگاه ماینر ارز هلیوم با هات اسپات متصل شده و بدین صورت به استخراج ارز هلیوم بپردازند.

استخراج رمز ارز هلیوم با هات اسپات


1- اصلی ترین راه برای استخراج HNT در شبکه هلیوم انتقال داده است که در ازای این جابه جایی داده پاداشی را به عنوان توکن دریافت خواهید کرد. که این امر توسط هات اسپات هایی که تحت عنوان ماینر شناخته شده اند صورت می پذیرد. بنابراین هرچه قدر داده ی انتقالی شما بیشتر باشد درامد بیشتری هم کسب خواهید کرد.
2- راه دیگر استخراج HNT از طریق چالش اثبات پوشش انجام می گیرد. بدین صورت که شبکه یک هات اسپات را به طور تصادفی انتخاب می کند تا دیوایس دیگری را به چالش بکشد. در این روش دیوایس چالشگر از دیوایس دیگر می خواهد تا اثبات پوشش خود را به شبکه بفرستد. در این راستا بقیه ی هات اسپات های نزدیک با تایید عملکرد مقداری از پاداش HNT را دریافت می کنند. حالا اگر هات اسپات شما در مکانی باشد که این شلوغی زیاد باشد، شانستان برای بدست آوردن توکن بالا می رود.


بیشتر بخوانید: بهترین کارت گرافیک های ماینینگ


3- در شبکه ی بلاکچین هلیوم همانند سایر شبکه ها تراکنش های زیادی انجام می گیرد. با وصل شدن به زنجیره ی هات اسپات ها می توانید یک جمع گروهی را تشکیل داده و در تایید تراکنش ها شرکت داشته باشید. این تایید تراکنش ها در شبکه رمز ارز هلیوم برای شما که در شبکه عمل تایید را انجام دادید با پاداش همراه است و از این طریق هم می توانید کسب ارز کنید.

 

رمز ارز هلیوم

  • احسان شهیدی
  • فروردین 18, 1401
  • 28 بازدید

یک دیدگاه برای “معرفی رمز ارز هلیوم و نحوه ی استخراج توسط هات اسپات”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

All search results