به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماین

به صرفه ترین کارت گرافیک ماینینگ LHR در سال 2022


همه ی افرادی که به تازگی شروع به عملیات ماینینگ می کنند، اساسا با مشکلی تحت عنوان خرید کارت گرافیک مناسب ماین مواجه می شوند. در اینجا علاوه بر معرفی کارت گرافیک های جدید ماینینگ 2022 برای استخراج ارزهای آینده، دلایل برکناری کارت گرافیک هایی همچون کارت گرافیک rx 580 نیز مفصلا پرداخته شده است.
با توجه به پیشرفت رمز ارزهای جدید و روی کار آمدن الگوریتم های نو و افزایش سختی شبکه، ماینر ها باید مرتبا مراقب بروزرسانی کارت گرافیک ها برای استخراج رمز ارزهای آینده باشند. آپدیت کارت گرافیک ها به معنی بروزرسانی نرم افزاری نیست بلکه باید به فکر تعویض آن باشند و جایگزینی جدید پیدا کنند.
برای مثال قبلا حتی با کارت گرافیک های با ظرفیت 4 گیگ هم ماین انجام می شد اما امروزه باید از کارت گرافیک های جدیدتر با ظرفیت 8 گیگ عملیات ماین را انجام دهند. یکی از معیار های دیگر برای استخراج رمز ارزهای جدیدتر نوع حافظه ی گرافیکی است، که عملا با کارت گرافیک هایی که نوع حافظه آنها از نوع GDDR4 و GDD3 است هیچ استفاده ای در ماینینگ ندارند.
نسل جدیدتر کارت گرافیک های حوزه گیمینگ و ماینینگ از نوع حافظه GDDR6 که در سال 2019 در تولید محصولات Nvidia و Amd به کار گرفته شد. این نوع حافظه ها پهنای باند و سرعت بالاتری دارند. سرعتی معادل ۱۶ گیگابیت در ثانیه است و در کارت گرافیک های 8 و 16 گیگابایتی یافت می شوند.
جدیدترین حافظه ای گرافیکی این نوع کارت گرافیکها GDDR6X است که 2 برابر نسبت به قبل پهنای باند بیشتر دارد و در عین حال مصرف برق کمتری نیز دارد. بنابراین طبق این توضیحات کارت گرافیک های جدیدتر از مصرف برق کمتر و راندمان بالاتری برخوردار هستند. گذشته از این موارد کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 LHR نیز با آمدن آپدیت های جدید نرم افزارهایی همچون NBMiner که طبق گفته خود شرکت سازنده ، توانسته تا 70 درصد هش ریت واقعی کارت گرافیک‌های LHR را به کار بگیرد.
که البته امکان استفاده از 30 درصد دیگر نیز برای استخراج هم زمان یک ارز دیجیتال دیگر امکان پذیر است و باعث ماینینگ دوگانه با کارت‌های گرافیک LHR انویدیا برای ماینر کارها فراهم شد.

به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

 

✤ آپدیت جدید NBMiner سبب استفاده از کارت گرافیک‌‌های سری LHR برای ماین


NBMiner یک نرم‌افزار ماینینگ است که از هر دو سری کارت گرافیک های AMD و NVIDIA پشتیبانی می کند، و کار را برای ماینر ها مخصوصا ماین با کارت های سری LHR را همواره آسان می کند. کارت گرافیک‌ های RTX 30 LHR که از نظر هش ریت محدود شده بودند و تنها گیمر ها از آن برای اجرای بازی های خود استفاده می کردند.

در واقع انودیا با تولید کارت گرافیک های سری LHR که یک مرز جداکننده بین کارت گرافیک گیمینگ و ماینینگ به وجود آورده بود، با آمدن آپدیت جدید NBMiner این محدودیت کنار گزاشته شد. به گفته ی خود NBMiner تا 70 درصد هش ریت واقعی کارت گرافیک‌ های LHR را به کار گرفته و ماینرها دوباره به سمت خرید کارت گرافیک‌‌ های سری LHR رفته و مجددا با کمبود موجودی آنها مواجه خواهیم شد.

این نرم افزار از تمامی الگوریتم های Ethash، ETChash، Autolykos, KawPw, Beamv3 Progpow_sero, Cuckatoo, cuckoo_ae پشتیبانی می کند.

به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

 

✤ دلایل برکناری و حذف RX 580 از لیست ماینر کارها


 به عنوان مثال یکی از کارت گرافیک هایی که امروزه از محبوبیت بالایی در بین ماینر ها برخوردار است، کارت گرافیک RX 580 نام دارد. با پدیدار شدن الگوریتم های جدید در رمز ارزهای نو عملا اسفاده از کارت گرافیک های RX 580 و کارت گرافیک های هم رده ی آن که از نوع حافظه گرافیکی GDDR5 و پایین تر استفاده می کنند، کنار گذاشته می شوند.

دلیل استفاده نکردن و منقضی شدن کارت گرافیک هایی مثل RX 580 و یا همرده آن به روشنی در بالا بیان شد. از دلایل اصلی فراموش شدن این نوع کارت گرافیک ها می توان به نوع حافظه گرافیکی ضعیف تر (GDDR5 و پایین تر) و دیگری دمای بالای آن ها هنگام کارکرد آن ها می باشد. این بالا بودن دما در دراز مدت باعث خرابی کارت گرافیک ها و سیستم ریگ ماینینگ می شود.

✤ خرید کارت گرافیک GTX 1660 Super به صرفه ترین کارت گرافیک ماین

کارت گرافیک GTX 1660 Super بی شک یکی از به صرفه ترین کارت گرافیکهای مخصوص ماین در بازار می باشد. این کارت گرافیک با نرخ هش ریت 32 مگاهش ، مصرف برق 80 وات و دمای پایین عالی ترین کارت گرافیک در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال می باشد. نوع حافظه این کارت GDDR6 می باشد که تمامی ارزهای دیجیتال را ساپورت می کند. منظور از کارت گرافیک به صرفه یعنی قیمت کارت گرافیک نسبت به هش ریت و مصرف برق های پایین باشد.

به صرفه ترین کارت گرافیک ماینینگ

خرید کارت گرافیک GTX 1660 Super

✤ خرید کارت گرافیک RTX 2060 SUPER به صرفه ترین کارت گرافیک ماین

کارت گرافیک RTX 2060 SUPER OC بی شک یکی از به صرفه ترین کارت گرافیکهای مخصوص ماین در بازار می باشد. این کارت گرافیک با نرخ هش ریت 44 مگاهش ، مصرف برق 120 وات و دمای پایین عالی ترین کارت گرافیک در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال می باشد. نوع حافظه این کارت GDDR6 می باشد که تمامی ارزهای دیجیتال را ساپورت می کند. منظور از کارت گرافیک به صرفه یعنی قیمت کارت گرافیک نسبت به هش ریت و مصرف برق های پایین باشد.

 

بهترین کارت گرافیک های ماینینگ

خرید کارت گرافیک RTX 2060 SUPER OC

✤ به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماینینگ (RTX 3060 Ti)


یکی از به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماینینگ که می تواند جایگزین خوبی به جای استفاده از کارت گرافیک هایی مثل RX 580 شود، کارت گرافیک 3060ti سری lhr با داشتن حافظه ی گرافیکی از نوع GDDR6 که در مقایسه با نسل های قبل از سرعت بالاتری برای انتقال دیتا برخوردار است، یکی از بهترین انتخاب ها برای ماین رمز ارزهای آینده می باشد.

تا چندی قبل پسوند LHR در انتهای نام کارت‌های گرافیک جدید انودیا GeForce RTX 30 اساساً به این معنی بود که این نوع کارت گرافیک ها برای عملیات ماینینگ مناسب نمی باشد. اما اخیرا باجديدترين آپديت NBMiner حدودا تا ۷۰ درصد از توان استخراج کارت‌هاي گرافيک انويديا RTX 30 LHR انجام شده است.

با توجه به هش ریت بالای کارت گرافیک 3060 ti LHR که مقداری معادل 43-44 مگاهش دارد، و همچنین از نظر کارایی و کنترل دما بسیار بهتر از کارت گرافیک rx 580 عمل می کند. از دیگر دلایل محبوبیت بالای کارت گرافیک 3060 ti سری LHR می توان قیمت مناسب را دانست که در بازار امروز با توجه به افزایش قیمت 5 درصدی نسبت به RX 580 از ارزش خرید بالایی برخوردار است.

از دیگر فاکتورهای مهم در جمع آوری سیستم ریگ ماینینگ مصرف برق کارت گرافیک ها می باشد. توان مصرفی کارت گرافیک NVIDIA RTX 3060 Ti LHR کمتر از 150 ولت می باشد. که نشان از راندمان بالای آن می باشد.

به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماین

خرید کارت گرافیک ایسوس RTX 3060 Ti

✤ خرید کارت گرافیک 3080 ti سری LHR بهترین انتخاب برای ماین ارزهای آینده


اگر می خواهید کمی آینده نگر باشید در مورد رمز ارزهای آینده و با روی کار آمدن ارزهای جدید با استخراج آنها دچار مشکل نشوید، کارت گرافیک های 3080 ti می تواند انتخابی عالی باشد. این کارت های گرافیک با قیمت بسیار پایین تر حدود 20 درصد نسبت به کارت گرافیک های 3090 از مقدار هشریت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع با خرید کارت گرافیک 3080 ti حتی وقتی رمز ارزهایی مثل اتریوم که استخراج آنها تمام شد، با خیالی راحت می توانید ارزهای جدید با الگوریتم های مختلف هم ماین کنید. با توجه به هشریت بالای کارت گرافیک های 3080 ti میزان مبلغ سرمایه گذاری شده زودتر به سرمایه اولیه تبدیل می شود.
به صرفه ترین کارت گرافیک برای ماین

یک دیدگاه برای “به صرفه ترین کارت گرافیک LHR برای ماینینگ 2022”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

All search results